Wśród wielu miejscowości w kraju, Kraków wyróżnia się zarówno w obszarze sztuki i akademickim, ale też na licznych innych obszarach. Staje się obszarem przyjemnym do życia. Zmiany, które dotknęły miasto w niedawnych okresach sprawiają, że miasto naprawdę idzie do przodu.
Korzystne przekształcenia w Krakowie.
Co godnego pochwały stworzono w trakcie niedawnego czasu? Wielość napraw i nowości inwestycyjnych jest spora. Niezwykle wsparły rząd w tym aspekcie finane EU, z których miasto często korzysta. Szybkie działanie w temacie uzyskiwania dofinansowania spowodowały, że małopolska rozwinęła się o następne węzły komunikacyjne, ekologiczne pojazdy w taborze komunikacji miejskiej, i kolejne obiekty dla ludności.
Niemałe zmiany są niewidoczne dla statystycznego Krakusa. Nie oznacza to mimo wszystko, że nie zostały poczynione. Zwykle nie interesują nas historie, które nie są bezpośrednio z nami związane. Statystycznemu obywatelowi Krakowa wydaje się, że w regionie niewiele się wykonuje. Natomiast Kraków zmienia się z każdym miesiącem. Zmiany w zakresie zarządzania odpadami, tworzeniu i modernizacji sieci kanalizacyjnej, budowa ekranów przeciw hałasowi to tylko część zmian, jakie pozwalają nam bezpieczniej oraz wygodniej funkcjonować. Kraków rozwija się też pod kątem możliwości kulturalnych. Moc miasta idzie w górę za pomocą takich inwestycji jak: Kraków Arena czy stadion Cracovia. Te inwestycje przyciągają przyjezdnych do przyjazdu.
Podejmowane dzięki radnym akcje nie dotyczą tylko samego środka Krakowa, ale również są związane z pełnym regionem. Zatem lepiej nie pomstować lecz zobaczyć zmiany w które obrósł Kraków.
Następne lata – o ile będzie możliwość zachowania szybkości zmian – pozwolą Krakowowi stać się prawdziwą metropolia.
Jacek Majchrowski działania