Preparatynaturalne – korzyść hydrolatów

hydrolat do włosów

Kosmetyki naturalne, w tym hydrolaty, są z rozkoszą używane, ponieważ mało w nich chemicznych dodatków, konserwantów, barwników oraz wrogich substancji. Służą do bezpiecznej pielęgnacji, a składniki w nich zawarte łatwo przenikają w cerę oraz prawidłowo ją odżywiają.

naturalny hydrolat lawendowy

Czy warto stosować hydrolaty?
Hydrolaty to woda kwiatowa lub roślinna, a adekwatnie element uboczny, jaki powstał w wyniku wytwórczości olejków eterycznych. Te kosmetyki naturalne wolno używać jako toniku do twarzy lub dodawać go do produkcji domowych środków pielęgnacji. Nadają się głównie dla cery wrażliwej, bo hydrolat działa o wiele łagodniej od samych olejków eterycznych. Idealnie łagodzi cerę po depilacji lub gojeniu. Można nim rozcieńczyć szampon, lub dołożyć do płukanki do włosów w celu zintensyfikowania działania. O takie kosmetyki naturalne jak hydrolat wolno wzbogacić krem do buzi używany na co dzień. Uprości to rozprowadzanie go na skórze oraz zapobiegnie zatykaniu porów. Używa się ich również do mieszania maseczek w proszku lub rozcieńczania peelingów.

Jakie są plusy hydrolatów?
•    działanie łagodzące
•    działanie przeciwzapalnie
•    działanie antyoksydacyjne
•    działanie odnawiające

Są one wybitnie łagodne, można je stosować bezpośrednio na cerę, bez rozcieńczania. Hydrolaty należy dostosować wedle ulubionego zapachu lub też właściwości rośliny, z której powstały.

naturalny hydrolat borowinowy

Preparaty naturalne a środowisko
Osoby używające kosmetyków naturalnych troszczą się nie jedynie o własną cerę, jednak i o naturę. Tego rodzaju artykuły do pielęgnacji nie są testowane na zwierzętach a ich produkcja nie zagraża otoczeniu.