Prawdziwie włoska restauracja – gdzie ją znaleźć?

Restauracje włoskie to w Polsce najpopularniejszy rodzaj restauracji. Cenimy włoskie jedzenie gdyż jest smaczne, sycące oraz ładnie wygląda na talerzu. Oczywiście najczęściej jemy makarony. Mocniej wrażliwi kosztują mniej znane dania obiadowe – canelloni, lasagne i włoskie zupy minestrone.
Rozglądając się za prawdziwą włoską restauracją trzeba zwrócić uwagę na kilka elementów: czy restauracja stosuje włoskie produkty, czy w menu są również mniej typowe włoskie dania, czy lista win, oferuje klasyczne włoskie trunki. Włoska kuchnia to duża wielość smaków i potrawy z różnych części kraju. Najlepsza włoska restauracja wprowadzi naturalnie włoski klimat.

Włoska kuchnia nie jest trudna, co nie zmienia tego, że że nie jest pyszna Z czystym sumieniem można stwierdzić, że jest to jedna z najsmaczniejszych kuchni w Europie .

Wykwintne wina włoskie

Żadna restauracja włoska, która aspiruje do bycia eleganckim miejscem na gastronomicznej mapie miasta, nie powinna zaniedbywać trunków. Obiad bez wyjątku powinien obejmować też trunek. Odrobina alkoholu to dla Włocha kanon. włoska restauracja w centrum Krakowa Klasyczne włoskie wina to przede wszystkim toskańskie chianti, kalabryjskie bivongi a także cagliari z Sardynii. Włoska restauracja – jeśli rzeczywiście chce być rozpoznawana jako faktycznie włoska, musi mieć różnorodny wachlarz win.

Regionalna kuchnia włoska

Chcąc zrozumieć fenomen włoskiego gotowania bez wątpienia trzeba odwiedzić restaurację, która potrafi przygotować nie tylko pizzę i makaron.
Zobacz film